חברת מוטוקאר מתמחה בשירותי הסעות נכים וכן הסעות לאנשים בעלי מוגבלויות. לרשותנו צי רכבים, המותאמים לצורכי הסעות נכים הרתוקים לכיסאות גלגלים. הרכבים כוללים מעלון, המאפשר להעלות את עגלות הנכים לרכב. הרכבים עצמם מאובזרים באופן מיוחד, המאפשר להסיע את הנכים בצורה הבטיחותית והנוחה ביותר עבורם.

הסעות נכים למה דווקא מוטוקאר

הסעות נכים הן הסעות שקהל היעד שלהן הוא ציבור הנכים על רבדיו השונים. הסעות נכים בטוחות יכולות להתבצע רק ברכבים המותאמים להסעת נכים. הסעות לבעלי מוגבלויות מחויבות להתבצע בהתאם לתקנות של משרד התחבורה שעוסקות ברמת הבטיחות שיש ברכב המסיע, ציוד העזר והאביזרים הקיימים ברכב המסיע, ההכשרה שעבר הנהג המסיע ועוד.

יש היום כמה וכמה חברות הסעות המתמחות בתחום של הסעת נכים בישראל. חברות אלו מצוידות באוטובוסים, מיניבוסים וכלי רכב אחרים שמותאמים לייעוד של הסעות נכים. בנוסף לכך החוק הישראלי מחייב כל חברת הסעות שיש לה מעל 20 רכבי הסעה לשדרג רכב אחד ולהתאים אותו להסעת נכים.

מהו רכב מותאם הסעות נכים?

הסעות נכים חייבות להתבצע באוטובוס או מיניבוס ששודרגו כך שיוכלו למלא את הייעוד לאורך כל הנסיעה . מיניבוס הסעה לנכים הוא רכב שיש לו מבנה כזה שיאפשר העלאה של נכים לרכב והתניידות נוחה של הנכים ברכב. בנוסף לכך רכב המותאם להסעת נכים יש בו מגוון רחב של אביזרי עזר שנועדו לאפשר לנכה תחושה של נוחות ובטיחות .

הנה כמה פרמטרים שחייבים להתקיים בכל רכב העוסק בהסעות נכים:

· מבנה הרכב חייב להיות רחב ומרווח כך שהוא יאפשר לנכים הנעזרים בכסאות גלגלים או באביזרים אחרים לנוע בחופשיות ברכב. רכבי הסעות לבעלי מוגבלויות חייב להיות להם פתח רחב שיאפשר את העלאת כסא הגלגלים בקלות.

· רכב הסעות נכים חייב שיהיה בו מכשיר שישמש כמעלית להעלאת כסאות הגלגלים ויהיו בו גם מעקות וידיות מסוגים שונים שמטרתם ליצור סביבה בטוחה לנכים .

· נהג הרכב חייב להיות אדם סובלני שיהיה רגיש וקשוב לצרכים המיוחדים של ציבור הנכים.