רכב הוא מוצר יקר ויש בו חלפים רבים ומתוחכמים. זו הסיבה שיש להשאיר את הטיפול בו לאנשי מקצוע בלבד, אשר מכירים אותו באופן מושלם.

 

מוסך שברולט מורשה

המכונאים של חברת שברולט עוברים הדרכות והשתלמויות הן בארץ והן בעולם ולכן יש להם את היכולת להתמודד עם כל תקלה וכל בעיה באחד הדגמים של רכב זה. רכבים רבים מסוג שברולט יובאו ארצה וזאת לאור הדרישה של הציבור לרכבים האמריקאיים כמו דגם סוואנה, טראוורס, ספארק, בלייזר ואחרים.

 

טיפולים במוסך מורשה

רק אצל מוסך שברולט מורשה מבצעים את הטיפולים התקופתיים על פי הדרישה של יצרן הרכבים, תוך הקפדה מלאה על כל פרט ופרט. המכונאים המיומנים מבצעים כל פעולה על פי ההדרכות המקצועיות שהם קיבלו ולכן העבודה מתבצעת ללא דופי. זאת לעומת מוסכים אחרים שאינם מורשים, המכונאים לא עברו הדרכות ספציפיות לרכבי שברולט ולכן יש אפשרות שהם לא מכירים היטב את החלפים השונים ואת דרך הפעולה של הרכב.

העובדה שאין להם מספיק ידע וניסיון ברכבים המסוימים הללו אשר מיוצרים בטכנולוגיות מתקדמות וחדשניות, עלולה ליצור מצב שהם יגרמו לנזקים ולכן יש למנוע זאת.

בכל טיפול של 15,000 קילומטר, אנשי המקצוע מחליפים את מסנני האוויר, הדלק והשמן, כמו כן הם מוציאים את שמן המנוע הקיים ומזרימים במקומו שמן מנוע טרי. כשמבצעים טיפול של 60,000 קילומטר, מתקינים גם חגורת טיימינג חדשה לאור הבלאי שלה לאחר נסיעות כה רבות וגם בלמים חדשים.

 

היסטוריה של הטיפולים

אחד היתרונות הגדולים של ההגעה אל מוסך שברולט מורשה הוא בעובדה שיש תיעוד לכל הטיפולים שבוצעו בכל אחד מהרכבים. מרגע רכישת הרכב ולאורך כל התקופה שבה בעל הרכב מחזיק בו, אפשר לדעת מתי בוצעו הטיפולים השוטפים, אילו חלפים הוחלפו, אם היו תקלות יוצאות דופן או בעיה שחזרה על עצמה. אם היו פעולות נוספות שבוצעו ברכב או אם חלילה הייתה תאונה והיה צורך להחליף חלפים מהותיים כמו דלת, אגזוז, תיקוני פחחות וכו'.

הימצאותו של מידע זה חשוב מאד עבור מי שרוכש את הרכב כיוון שכך הוא יודע שכל הטיפולים בוצעו במוסך מורשה, הותקנו חלפים מקוריים בלבד ולכן איכות העבודה היא מעולה.

 

טיפולים במוסכים אחרים

כאשר מבצעים טיפולים במוסך שאינו מורשה שברולט, אין על כך בקרה ולכן עלולים להיווצר מצבים שבהם יותקנו חלפים משומשים שאינם בטיב מעולה ולכן התקלה עלולה להתרחש שוב. יש מצבים רבים שבהם המכונאים אינם עולים על התקלה כיוון שיש לחבר את הרכב למחשב המרכזי ולבצע איפוס והפעלה מחדש ואין ברשותם מחשב מסוג זה, שקיים רק במוסכי שברולט המורשים.

כדי למנוע סיכונים ותקלות חוזרות ונשנות, ההמלצה היא להגיע רק למוסך שברולט מורשה לכל הטיפולים הנחוצים.