יש בידיכם רכב גדול ששירת אתכם עד כה בנאמנות, אבל בזמן האחרון הוא מתחיל לעשות בעיות, מבלה במוסך, עולה כסף רב ויכול לסכן אתכם?

הגיע הזמן להחליף אותו ברכב אחר או להיפרד ממנו לשלום. מהן האופציות העומדות בפניכם? ראשית, יש אופציה של מכירת רכב גדול בלוחות הדרושים אך לא תמיד יהיה פשוט למצוא לרכב מעין זה קונים על אחת כמה וכמה אם מדובר ברכב גדול ולא בהכרח פופולארי ומתאים רק לצורך מסוים. תוסיפו לביקוש הנמוך את הטרחה הנלווית להצגת הרכב, נסיעת מבחן וניהול מו"מ קשוח על המחיר מול הגורמים השונים.

האופציה השנייה היא טרייד אין שגם במקרה זה קשה מאוד לבצע טרייד אין על רכבים גדולים והוא אפשרי רק בנסיבות שונות וגם לא תמיד משתלם לבצע טרייד אין על רכב ישן, כי הזיכוי על הסכום שלו נמוך יחסית ותצטרכו להשלים סכום גבוה לרכישת רכב גדול אחר.

מפרקים ומרוויחים בגדול

לכן האלטרנטיבה הטובה ביותר היא מכירת רכבים גדולים לפירוק. למה הכוונה? חברות ומגרשי רכב שונים, כמו חברת שלמה ביל, מחפשים רכבים גדולים שאינם כבר בשימוש על מנת לחלץ מהם בתהליך מכאני הדורש מיומנות רבה חלקים שעוד תקינים על מנת להרכיב ולהטמיע אותם ברכבים אחרים. כלומר, חלקי חילוף שכבר לא משמשים את הרכב הגדול שלכם יכולים לשמש לצורך הנעת רכב אחר ומדובר באוצר יקר ערך עבור מכונאים ומי שזקוק לחלקי חילוף. מדובר בסוג של תהליך המדומה פעמים רבות לסוג של הצלה ותרומת איברים וזהו גם תהליך ידידותי לסביבה, כי הוא חוסך שימוש במשאבים חדשים ומאפשר שימוש במשאבים קיימים מהתקנת חלקי חילוף ועד מכירת חומר הגלם לתעשיית הברזל.

היות ומדובר ברכב גדול ולא סטנדרטי חשוב להבין שלא כל אחד יכול לטפל ברכבים אלה לצורך פירוק ויש לחפש חברה מקצועית שיש לה דרישה לרכבים בגודל וצורך משמעותי בתחום. הפירוק משתלם מאוד הן לבעלי הרכבים הישנים והן למי שמבצע את תהליך הפירוק, כיוון שמי שמוכר את הרכב לפירוק מתוגמל כספית ואומנם בהיעדר מחירון קבוע בתחום אין אפשרות לחזות מראש מה יהיה התגמול הכספי, אבל אפשר לקבל הצעת מחיר מחברת רכבים לפירוק מומלצת. התגמול נקבע לפי פרמטרים שונים כמו סוג הרכב, שנת ייצור, ביקוש מול היצע וכמובן תחזוקת הרכב ואפשר לרוב לקבל את התשלום בדרך המועדפת בין אם מדובר בצ'ק, העברה, כרטיס אשראי או מזומן.

בררו מהם תנאי התשלום לפני שסגרתם עסקה וזכרו שמדובר בתהליך חשוב של אנרגיה מתחדשת, כך שכולם יוצאים נשכרים ממנו גם אתם בעלי הרכב גם המגרש שקונה רכב גדול לפירוק ובכלל החברה והסביבה כולה. אל תחזיקו רכב שכבר לא כשיר לנסיעה או שעבר עיקול או שהוכרז טוטאלוס. היום אפשר למחזר חלקים רבים מהרכבים שלכם מהברזל ועד הריפוד כולל מכסי מנוע וצינורות פליטה.

אפשר לקבל כסף תמורת הרכב וכך גם להימנע מלהשאיר את הרכב בחנייה שיעלה אבק ויצבור קנסות וגם להימנע מנסיעה בכביש שעשויה לזהם את האוויר ולסכן חיים.

להוביל ולשנע כל הדרך לפירוק

עכשיו שהחלטתם שאתם מוכרים את הרכב הגדול שברשותכם לפירוק כל שנותר זה רק לקבל החלטה איך לשנע את הרכב למגרש הפירוק וכאן חשוב לפנות לחברת הובלות שיכולה לספק שירות הובלות גם לצורך שינוע של רכבים גדולים או של חלקי חילוף ספציפיים. חברה אמינה ומובילה בזמינות גבוהה המעניקה גם יחס אישי ושירות אדיב לכל פונה. וודאו כמובן שהחברה המובילה יכולה לשנע רכב זה או חלקי החילוף המדוברים ושהחברה לה אתם מוכרים את הרכב אכן קונה רכבים מסוג זה ובכל מצב.