מתכננים נסיעה ארוכה או ממושכת עם האופנוע? בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים ועצות אשר יסייעו גם לכם לצאת ערוכים ומוכנים לדרך…

 

מה חשוב לבדוק לפני נסיעות ארוכות?

לפני כל נסיעה, ואין זה משנה אם מדובר בנסיעה קצרה או מתמשכת, חשוב להפקיד לבדוק מספר דברים לפני שאתם יוצאים לדרך: בדקו האם עומדת לרשותכם כמות מספקת של דלק במיכל, בדקו את תקינות הצמיגים ולחץ האוויר בהם, בדקו את תקינות האורות ובדקו האם יש מספיק שמן במנוע. מעבר לכך, חשוב שתצאו לדרך שאתם לובשים מעיל ממוגן, מכנסים ארוכים ונעליים גבוהות, וכמובן, קסדה מלאה.

 

כיצד לשמור על מערכות האופנוע?

בדומה לכל כלי תחבורה אחר, גם אופנועים מחייבים אתכם לתחזוקה מיטבית לאורך זמן, וזאת על מנת לשמור על מערכות האופנוע. לצורך כך, אנו ממליצים לכם להפקיד על טיפולים תקופתיים במוסכים מורשים ו/או לחילופין במוסכים בהם נעשה שימוש אך ורק בחלקי חילוף מקוריים. חלקי חילוף לאופנועים בדומה לחלקי חילוף לרכבים או חלקי חילוף לטרקטורונים או כלי תחבורה נוספים, מומלץ שירכשו אך ורק במקומות בהם מובטח לכם חלקי חילוף מקוריים המאפשרים שמירה על אורך חיי הכלי לאורך זמן, ולא פחות מכך: על חיי הרוכבים. חלפים מקוריים אומנם משווקים בעלות יקרה יותר, אך חשוב לזכור במקרה זה שחלפים שתרכשו בזול עלולים לעלות לכם ביוקר בסופו של דבר…

 

טיפים כלליים לשמירה על מערכת האופנוע

  • על מנת לשמור על מערכת דלק נקייה ועל מנת להבטיח את תקינותה של מערכת הדלק, חשוב ומומלץ לעשות שימוש בתוסף דלק המותאם לסוג האופנוע העומד לרשותכם.
  • חלקים לאופנוע מומלץ להחליף בכל פעם שאת מזהים תקלה או בעיה בחלק כזה או אחר, ואת על מנת למנוע מצבים בהם בעיה זניחה בחלק מסוים הופכת לבעיה משמעותית ועלולה לגרום לנזק רב בחלקי אופנוע נוספים. דרך אגב, טיפ זה מתייחס גם לבעלי הטרקטורונים שביניכם, כאשר גם חלקים לטרקטורון מומלץ להחליף באופן מיידי כאשר מתעוררת בעיה בחלק ואי אפשר לתקנו.
  • במידה ואתם עושים באופנוע שימוש לנסיעות קצרות ו/או במידה והאופנוע רוב ימות השבוע חונה ואתם עושים בו שימוש רק בסופי שבוע, מומלץ להפעיל את הכלי מדי יום לפרקי זמן קצרים וזאת על מנת לשמור על המצבר.
  • מומלץ לבצע בדיקה יומית של מפלס נוזל הקירור – חשוב לבצע את הבדיקה היומית בבוקר לפני הנסיעה וזאת מכיוון שהמנוע קר. כמו כן, חשוב למקם את האופנוע על משטח ישר ללא שיפוע אשר יכול להשפיע את המדידה.
  • מומלץ לבודק לחץ אוויר בצמיגים לפני כל נסיעה וזאת מכיוון ששחיקת הצמיגים עלולה להשפיע על התנהגות האופנוע ואף לסכן את חיי הרוכב. את לחץ האוויר בצמיגים חשוב לבדוק כאשר הגלגלים קרים