אילו סוגי הסעות קיימים? נסביר מעט על סוגי ההסעות…

 

הסעות לשדה התעופה

מגיעים אליכם קרובים מחו"ל? כתור מארחים, אתם דואגים להם לכל דבר בארץ. ללינה, לארוחות, ודואגים להנעים את זמן בארץ. איך הקרובים יגיעו אליכם משדה התעופה? לשם כך, ישנם חברות אשר נותנות שירות הסעות לשדה התעופה. חברות אלו, מסדרות רכבים, בסדר גודל של 15 עשר איש. לא רק משפחות זקוקות לשירות השעה משדה התעופה. גם בעלי עסקים, או חברות המביאות אורחים מחו"ל, זקוקים לשירות הסעות מנמל התעופה. כאשר מביאים קבוצות בני נוער או סטודנטים מחו"ל, יש צורך לארגן אוטובוס שלם, כבתור הסעה.

 

הסעות תלמידים

זהו ענף מרכזי בתחום ההסעות. מדי בוקר, עולים ילדים רבים על הסעה שלוקחת אותם לבית הספר. שירות ההסעות, מאפשר להורים לשלוח את ילדם לבית ספר טוב ומתאים להם, אשר אינו נמצא בשכונת המגורים. אילו סוגי רכבים יש להסעות תלמידים?

 

טנדר- הגודל הסטנדרטי של ההסעות, הוא לרוב רכב של 15 ילדים.

 

מיניבוס- כאשר יש 20-30 ילדים מאותה שכונה העולים על אותה הסעה, בית הספר יתקשר עם חברת הסעות המספקת מיניבוס. לפעמים, תספק החברה רכב של 20-30 ילדים, העובר בין כמה שכונות סמוכות מדי בוקר, ואוסף את הילדים.

 

אוטובוס- בדרך כלל, אין הרבה בתי ספר בכל עיר, שמזמינים אוטובוס כהסעה מחברה פרטית. בדרך כלל, אגד וחברות התחבורה, יציעו אוטובוסים להסעת תלמידים. אולם, באזורים כמו יהודה ושומרון, או במושבים, נפוץ יותר לראות אוטובוסים של חברות הסעה פרטיות, המסיעים תלמידים.

 

הסעות לטיולים

ענף נוסף מרכזי מאוד בעולם ההסעות, הוא הסעות לטיולים. חברות ההסעות הפרטיות, מספקות אוטובוסים לבתי ספר ותיכונים היוצאים לטיול. כמה פעמים בשנה, יספקו החברות אוטובוסים לגני ילדים. הנהגים, יסיעו את התלמידים לכל נקודה בארץ.

אולם, ישנם גם גופים פרטיים בגיל הבוגר, המארגנים טיולים. החל מתנועות נוער, וכלה בוועדי עובדים המארגנים טיולי גיבוש. הענף, כולל גם הסעות לסמינרים וימי עיון שונים בכל המגזרים. ומי אמר, שגם מבוגרים לא יוצאים לנופש מאורגן?

 

הסעות לאירועים

ענף זה, תופס פחות נתח עולם ההסעות- אך קיים. לפעמים, בני משפחה יארגנו אירוע משפחתי, ויארגנו הסעה לבני המשפחה הגרים רחוק. אילו אירועים? ההסעות בנפוצות ביותר- הם הסעות לחתונות. אך, פעמים רבות, יארגנו הורים הסעות עבור בר מצווה ובת מצווה.